A A A

„Polska Flaga Narodowa wetknięta w gówno na prezydencję UE”

 

Grace Wood

WSWO - 02/09/2011

 

Tak skomentowała jedna z koleżanek klubu „Gazety Polskiej” decyzję polskiego rządu, który powierzył organizację i prezentacje polskiej prezydencji dziennikarzowi, który potraktował tak polską flagę.

 

"W marcu 2008 r. w programie TVN [prywatnej telewizji ITI – uzup. WSWO) znanego showmana Kuby Wojewódzkiego wkładano miniaturki polskich flag w atrapy psich odchodów. Uczestnicy programu tłumaczyli potem, że "był to happening mający uświadomić problem zanieczyszczenia polskich ulic". Szef KRRiT - [Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, uzup. WSWO] uznał, że propagowano w ten sposób działania sprzeczne z prawem i moralnością i nałożył na TVN 471 tys. zł. kary. W 2009 r. Sąd Okręgowy w Warszawie, do którego odwołała się stacja, uchylił decyzję KRRiT o karze, uznając że nie doszło do znieważenia symbolu narodowego. (...). Pełnomocnik stacji zapowiada kasację do Sądu Najwyższego, a jeśli nie odniesie ona skutku - skargę do trybunału w Strasburgu." –[za portalem Internetowym Dziennika  „Rzeczpospolita” z 11.08.2011 13:59]


Czyżby kierownictwo stacji TVN - ITI liczyło, że sędziowie Trybunału w Strasburgu nie potrafią ocenić powagi i godności znaków państwowych obojętnie z jakiego kraju pochodzą?

 

„TVN walczy o prawo do bezczeszczenia polskiej flagi” – taki tytuł i informacja ukazała się na stronach internetowych Dziennika „Rzeczpospolitej” - 11.08.2011 13:59 w odniesieniu do odwołań sądowych stacji TVN, czyli ciąg dalszy nastąpił…

 

I nic dziwnego, skoro rząd Donalda Tuska wymierzył Polakom1 lipca 2011 roku haniebny policzek i zaangażował za pieniądze podatników tegoż dziennikarza TVN do organizacji oprawy kulturalnej polskiej prezydencji w UE.

 

Zapewne potężny protest pojawiłby się ze strony nieżyjącego dziś prezydenta Lecha Kaczyńskiego, znanego Polakom z postawy do ojczystych symboli, ale na próżno oczekiwać tej postawy od obecnego prezydenta – Bronisława Komorowskiego i należy zostawić to bez komentarza.

 

Polakom w kraju i za granicą, których zarówno oburzył akt bezczelnej głupoty miernego dziennikarza, jak i tej samej rangi rządowa decyzja o jego zatrudnieniu przypomnę, że czeka  nas ciężka praca nad naprawianiem Polski postkomunistycznej i oczyszczaniem jej z postsowieckiego łajna.

 

I jeszcze pytanie do Polaków poza granicami i do obywateli innych państw i narodów jak powinno się potraktować kogoś kto bezcześci flagę narodową – prosimy o listy pt. „W obronie flagi narodowej”.